Projekt edukacyjny „Mój Norwid”

Miło mi poinformować, że konkurs, który odbył się w ramach projektu „Mój Norwid”, został rozstrzygnięty. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Był to konkurs zorganizowany przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z Uniwersytetem  Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przypomnę, że cały projekt podzielony został na kilka kategorii: szkoły podstawowe, szkoły średnie, nauczyciele języka polskiego województwa kujawsko-pomorskiego. Prace uczniów miały dotyczyć refleksji po przeczytaniu wybranego wiersza Cypriana Kamila Norwida.  Prace oceniało trzyosobowe jury pod przewodnictwem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Elżbiety Piniewskiej. W kategorii szkół podstawowych nadesłano 59 prac.

9 grudnia w Sali obrad sejmiku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom. Galę poprowadził Dyrektor Kancelarii Sejmiku – Pan Andrzej Mazur.  I teraz uwaga! Pierwsze miejsce w województwie zajęła praca uczennicy naszej szkoły – Natalii Naklickiej! Natalia otrzymała nagrodę rzeczową oraz pieniężną. Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy jej dalszych sukcesów.  Jury stwierdziło, że praca Natalii była wyjątkowa i dojrzała, co świadczy o tym, że autorka rozumie czytane teksty poetyckie Norwida. Natalia podzieliła swoimi przemyśleniami na temat wiersza „Ruszaj z Bogiem”. Ponadto okazuje się, że Norwid, mimo odległości czasowej, może być na nowo odczytywany i właściwie rozumiany nawet przez młodych ludzi. Uroczystość uświetnił występ artystów Teatru Otwartego z Inowrocławia, którzy recytowali i śpiewali fragmenty poezji.

Należy też nadmienić, iż w kategorii nauczycieli języka polskiego  3. miejsce w województwie zajęła polonistka z naszej szkoły – pani Magdalena Grzelak, która również z rąk pani przewodniczącej otrzymała nagrodę.

/M. Grzelak/