U myśliwych

W dniu 20 października 2022r. chętne dzieci z klas II-VII  ze Szkoły Podstawowej w Wólce,  wraz ze swoimi rodzicami, nauczycielami oraz panią dyrektor, spotkały się w domku Koła Łowieckiego „Sokół” w miejscowości Kamienica.

Gospodarzami w tym dniu byli łowczy Tomasz Tułodziecki oraz skarbnik koła Jacek Nadrowski. Pan Tułodziecki zapoznał zebranych z legendą o Świętym Hubercie i przeprowadził zajęcia edukacyjne o gatunkach zwierząt żyjących w naszych lasach. Zwrócił uwagę na dużą ilość  wilków przebywających w okolicznych lasach i podkreślił, iż samemu nie należy wybierać się  pojedynczo na spacer, czy na grzyby, do lasu .Dzieci przebywając w domku oglądały myśliwskie trofea: wieńce jeleni, oręże dzika i parostki rogaczy.Za przeprowadzone zajęcia dzieci podziękowały gospodarzom. Wręczyły również  kartkę z życzeniami z okazji zbliżającego się ich święta. Potem wszyscy zgromadzili się przy ognisku. Zajadano pieczone kiełbaski. Częstowano się słodyczami i wyśmienitą szarlotką przygotowaną przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Annę Paradowską.

Spotkanie z myśliwymi Spotkanie z myśliwymi Ognisko z myśliwymi

/Elżbieta Kawska/