Biskupin, Gniezno, Poznań

28 września, wybraliśmy się na szkolną wycieczkę.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Przenieśliśmy się w czasie. Mogliśmy zobaczyć rekonstrukcje chat sprzed tysięcy lat oraz poznać zwyczaje żyjących tam kiedyś ludzi, ich pracę i rzemiosło. Kolejnym punktem naszej wyprawy było...

Gniezno, pierwsza stolica Polski. Po przyjeździe udaliśmy się na Wzgórze Lecha, do Katedry, gdzie mogliśmy zobaczyć sarkofag św.Wojciecha oraz drzwi gnieźnieńskie z ilustracjami przedstawiającymi jego życie i męczeńską śmierć. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści pani przewodnik. Była to niezapomniana lekcja historii. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia przed pomnikiem pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego.

Poznań. Wizyta w Palmiarni to jak wyprawa przez wszystkie kontynenty i strefy klimatyczne. Bezpośrednia obserwacja, odczuwanie zmiany temperatury i wilgotności powietrza w poszczególnych 9 pawilonach uświadomiła uczniom różnorodność gatunkową świata roślin. W każdym z tematycznych pawilonów spotkaliśmy przeróżne formy flory i fauny. Poza egzotycznymi roślinami widzieliśmy akwaria z żółwiami, krzyczące papugi, terraria z gadami. W ciepłych i wilgotnych pawilonach podziwialiśmy rośliny tropikalne o efektownych liściach oraz pnączach, bananowce, rośliny owadożerne, palmy, sagowce oraz wiele gatunków kaktusów. Wiele emocji wzbudziło podziwianie ryb w oczkach wodnych oraz akwariach. To dopiero była lekcja przyrody!
Zakończeniem wyprawy był spacer po starówce oraz wizyta w cukierni, bo jak można opowiadać o Poznaniu nie znając Rogali Świętomarcińskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Wykonane zostały za pomocą sprzętu z  programu "Laboratoria przyszłości".