Udział w konkursach wokalnych

Grudzień to również czas konkursów wokalnych, w których chętnie biorą udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Wólce.

5 grudnia na wąbrzeskiej scenie odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane dzieciaki”. Młodzi wokaliści zaprezentowali swoje umiejętności w piosenkach Jacka Cygana. Uczennice Szkoły Podstawowej w Wólce zaśpiewały następujące utwory:

Patrycja Koszytkowska  – „Imię trawy”

Maria Abramowicz – „Kołysanka dla mamy”

Karolina Bogucka – „Czas nas uczy pogody”

Wiktoria Koszytkowska – „Wszystkie dzieci nasze są”

Nie zwalniając tempa, 10 grudnia Patrycja Koszytkowska, Karolina Bogucka i Maria Abramowicz wzięły udział w 29 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika, który odbył się w sali widowiskowej Fundacji Wiatrak w Bydgoszczy. Zadaniem uczestników festiwalu było zaprezentowanie dwóch dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek, w tym obowiązkowo jednej tradycyjnej kolędy polskiej.

Serdecznie gratulujemy uczennicom Szkoły Podstawowej w Wólce wspaniałych występów, a rodzicom i instruktorom dziękujemy za wszelki wkład włożony w przygotowania.

Konkurs w Wąbrzeźnie

Konkurs w Bydgoszczy