Czytanie Narodowe

Tegoroczne Czytanie Narodowe odbyło się w sobotę 4 września 2021 roku. Wzorem ubiegłych lat na ulicach miast, w szkołach, bibliotekach, muzeach zorganizowano wspólne czytanie. Od 4 lat uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wólce biorą czynny udział w tym przedsięwzięciu.

Narodowe Czytanie to coroczna akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Tegoroczne Czytanie Narodowe odbyło się w sobotę 4 września 2021 roku. Wzorem ubiegłych lat na ulicach miast, w szkołach, bibliotekach, muzeach zorganizowano wspólne czytanie.

Lekturą jubileuszową dziesiątej edycji została „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, utwór napisany w 1906 roku, w którym przeplatają się elementy komedii i tragedii, doskonale ukazujący ludzką pazerność i skąpstwo oraz zakłamanie.

Od 4 lat uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wólce biorą czynny udział w tym przedsięwzięciu. Na Rynku w Skępem zgromadziły się osoby chętne przeczytać lub wysłuchać fragmentu tekstu. Akcję rozpoczął dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem – Pan Jerzy Kowalski, odczytując list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a następnie Burmistrz Miasta i Gminy Skępe – Pan Piotr Wojciechowski- odczytał początek utworu.

Z naszej szkoły w tej ogólnopolskiej akcji udział wzięli:

- nauczyciele: pani dyrektor Agnieszka Wykrętowicz, pani Katarzyna Witkowska i pani Magdalena Grzelak;

- uczniowie: Patrycja Koszytkowska, Karolina Bogucka, Marysia Abramowicz oraz tegoroczny absolwent szkoły – Krzysztof Abramowicz.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Dziękujemy za możliwość udziału w tak doniosłym wydarzeniu. Mamy nadzieję, iż poszerzy ono zainteresowania literackie zarówno uczniów, jak i wszystkich mieszkańców Skępego i okolic.

/M. Grzelak/