W naszej szkole święto to obchodziliśmy już 13 października.

Zgromadzoną w sali gimnastycznej społeczność szkolną powitał Samorząd Uczniowski w składzie: Kamil Kępiński, Jakub Jędrzejewski, Karolina Bogucka. Przedstawił on również historię święta przywołując zasługi Komisji Edukacji Narodowej.

Część artystyczna złożona była z piosenek i scenki przygotowanej przez uczniów klas 4-7. Najpierw Karolina Bogucka i Patrycja Koszytkowska pięknie zaśpiewały „Sambę dla pana dla pani”, po czym uczniowie przedstawili przygotowany skecz, będący zbiorem scenek wziętych z życia szkoły. Scenki bawiły do łez, gdyż uczniowie wcielali się kolejno w nauczycieli naszej szkoły, przejaskrawiając i parodiując ich zachowanie i gesty. W nauczycielkę świetlicy wcieliła się Amelia Grzelak, języka polskiego – Patrycja Koszytkowska, matematyki – Zuzanna Jaskóła, techniki – Wiktoria Dąbrowska i muzyki – Maria Abramowicz. Pozostali uczniowie w zabawny sposób zagrali klasę, w której szczególną rolę odgrywał jeden uczeń – Mikołaj Czajkowski. Mikołaj świetnie poradził sobie z odgrywaną przez siebie rolą.

Głos zabrała pani dyrektor, Agnieszka Wykrętowicz, dziękując uczniom-aktorom oraz nauczycielom przygotowującym przedstawienie. Pochwaliła odwagę i grę aktorską uczniów. Stwierdziła, że doskonale bawiła się oglądając scenki. Przypomniała też o jubileuszach, jakie obchodziło dwoje nauczycieli, a mianowicie pan Paweł Leśniewski 40 lat pracy zawodowej i pani Magdalena Grzelak 20 lat pracy. Gratulujemy jubilatom!

Na koniec spotkania Samorząd Uczniowski złożył nauczycielom życzenia, a uczniowie klas 2 i 3 odśpiewali uroczyste „Sto lat” i wręczyli nauczycielom laurki.

/M. Grzelak/