Wycieczka do Torunia

26 października wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Torunia, gdzie  czekały na dzieci różne atrakcje.

Pierwsza z nich to wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Stroje, mowa, zachowanie pracowników muzeum - pozwoliły dzieciom przenieść się do epoki średniowiecza. Po dokładnym zapoznaniu ze składnikami, z jakich wypiekane są pierniki, dzieci przeszły do samodzielnego wyrabiania ciasta, formowania i wypiekania pierników. Oczywiście wszystko pod okiem mistrza. Pierniki wyszły piękne, pachnące, a mistrz żartował, że od jutra zatrudnia wszystkie dzieci w swoim zakładzie ;)

Kolejną przygodą była wizyta dzieci w Centrum Nowoczesności Młynie Wiedzy. Tu eksperymentom nie było końca. Starszym najbardziej przypadły do gustu doświadczenia z wodą, młodszym – budowanie z ogromnych klocków. Poza tym statki morskie i kosmiczne, domki zwierząt w powiększeniu, a wszędzie można było wejść, zajrzeć, wszystkiego dotknąć i działać. W Młynie Wiedzy dzieci spędziły trzy godziny.

Jakby tego wszystkiego było mało, ostatnim miejscem, do którego udali się uczniowie, była Jump Arena czyli  park trampolin. Tu można było się naprawdę wyszaleć. Skoki na trampolinach, wspinaczki, skoki do basenów z gąbkami, salta, przewroty. Nie było uczniów, którzy nie chcieliby korzystać z zabawy. Wszystko pod czujnym okiem instruktorów i nauczycieli. Nawet ci najbardziej nieśmiali uczniowie, skusili się, aby poskakać i z uśmiechem na ustach szybowali w powietrzu.

Wyjeżdżając z Torunia, uczniowie zatrzymali się na posiłek w Mc’Donalds. Było już ciemno, gdy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Wólki.

Zdjęcie przedstawia pieczenie pierników przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wólce

/M. Grzelak/