Spotkanie z myśliwymi z Koła Łowieckiego "Sokół"

W dniu 22 października 2021r. dzieci z  oddziału przedszkolnego oraz klas I-III Szkoły Podstawowej w Wólce ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami spotkały się w domku myśliwskim Koła Łowieckiego „Sokół’ w miejscowości Kamienica .Koło myśliwskie istnieje od 2003r. W domku tym spotykają się myśliwi przy okazji zebrań, posiedzeń zarządu, akcji dokarmiania zwierzyny oraz edukacji różnych grup młodzieży ze szkół oraz przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Skępe.

Uczniowie Szkoły Podstawowej podczas wręczania podziękowań myśliwym

Tam poznały łowczego Tomasza Tułodzieckiego, skarbnika koła Jacka Nadrowskiego oraz opiekuna domku Krzysztofa Gorzyckiego. Pan Tomasz Tułodziecki  zaznajomił  zgromadzonych z legendą o Świętym  Hubercie i opowiedział o gatunkach zwierząt żyjących w naszych lasach. Mówił , w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, jak żyją w czasie trudnych warunków zimowych. Łowczy wówczas muszą dokarmiać zwierzęta. Budują dla nich paśniki, podsypy, lizawki. Dzieci zobaczyły trofea myśliwskie w postaci parostków rogaczy, wieńców jeleni oraz oręże dzika.

Uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym przygotowali plakat z podziękowaniem za opiekę nad zwierzętami, który podarowali gospodarzom. Plakat zostanie powieszony na honorowym miejscu w domku myśliwskim. Przekazały też nazbierane kasztany i żołędzie , które zostaną wysypane do paśników dla dzików. Za przygotowane zajęcia łowczy Tomasz Tułodziecki otrzymał od dzieci podziękowanie w postaci wykonanej przez nie kartki.

Na koniec spotkania wszyscy zgromadzili się przy ognisku, gdzie upiekli sobie na patykach kiełbaski i śpiewali piosenki.

Wszystkim dopisywał wspaniały humor.

Dzieci przy ognisku podczas pieczenia kiełbasek

Autor: Elżbieta Kawska