Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

1. Organizatorem o zasięgu powiatowym Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową jest Przedszkole Publiczne w Wiosce „Przedszkole pod lipami”

1. Zasady konkursu określa niniejszy Regulamin, który wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia.

1. Celem konkursu jest:
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Koniecznie należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.
  • kultywowanie obrzędowości związanej ze Świętami Bożego Narodzenia,
  • ocalenie tradycji budowania Szopek Bożonarodzeniowych,
  • rozwijanie uzdolnień plastycznych,
  • zachowanie w polskich rodzinach i ich domach tradycji kultury związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci  z przedszkoli Powiatu Lipno.

1. Jedna grupa przedszkolna może zgłosić do konkursu jedną szopkę.

1. W konkursie biorą udział dzieci z grup 3-latki, 4 -latki , 5-latki, 6- latki. Praca powinna być opatrzona metryczką:  nazwa grupy wiekowej oraz adres przedszkola Załącznik nr 1. Termin dostarczania prac – do 17grudnia 2021r. do Przedszkola Publicznego w Wiosce „Przedszkole pod lipami” Wioska 5 87-630 Skępe

.

1. Technika wykonania szopki bożonarodzeniowej:

• szopka powinny mieć formę przestrzenną, dopuszczalna jest płaskorzeźba;

• nie będą przyjmowane formy płaskie;

• wymiary szopki dowolne;

• konstrukcja szopki powinna być stabilna;

• szopka może być wykonana z dowolnego materiału oraz dowolną techniką plastyczno-techniczną;

1. Prace będą oceniane w dniu 20 grudnia 2021r. przez komisję konkursową powołaną przez organizatora, wg następujących kryteriów:
  • staranność i estetyka wykonania,
  • samodzielność wykonania elementów,
  • nawiązanie do tradycji, nowatorstwo,
  • dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne.

1. W konkursie zostaną nagrodzone trzy najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe oraz wyróżnienia.

1. Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków Regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu dla potrzeb promocyjnych.

1. Udział w konkursie jest równocześnie zgodą na filmowanie, fotografowanie oraz publikację prac.

14.Administratorem danych osobowych zebranych podczas konkursu jest Przedszkole Publiczne w Wiosce „Przedszkole pod lipami” Wioska 5 87- 630 Skępe

15. Uczestnikom konkursu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i pisemnego żądania zaprzestania przetwarzania danych.