Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniach 23.12.2021r. – 03.01.2022r. odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Skępem pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe Piotra Wojciechowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Skępem Janusza Kozłowskiego.

Do konkursu, który odbywał się w formie on-line przystąpiło 32 uczestników w wieku od 2,5 do 13 lat. Jurorem konkursu został wokalista i multiinstrumentalista, absolwent wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – Mateusz Wiśniewski. Mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Wólce zajęli w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące miejsca:

Wiek 6lat:

II miejsce - Wiktoria Koszytkowska

Wiek 10-13 lat:

I miejsce - Patrycja Koszytkowska

II miejsce - Karolina Bogucka

III miejsce - Maria Abramowicz

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Skępem. Proboszcz Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego przekazał dla wyróżnionych słodycze, a Gwardian Klasztoru OO. Bernardynów figurki Matki Boskiej Skępskiej.

Uczennice naszej placówki reprezentowały również Szkołę Podstawową w Wólce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek „Rozśpiewane dzieciaki”- teksty Jacka Cygana” w Wąbrzeźnie oraz na 28 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom oraz bardzo dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za przygotowanie Uczestników do udziału w konkursach.

/A. Smolińska/