Warsztaty rzeźbiarskie

Kolejny już raz spotkaliśmy się na warsztatach ceramicznych, które poprowadziła p. Karolina Tomicka.

Podczas spotkania chętni uczniowie z klas IV – VIII stworzyli rzeźby. Inspiracją do pracy była twórczość włocławskiego artysty Stanisława Zagajewskiego. Poznaliśmy tajniki pracy z gliną, dowiedzieliśmy się, co to jest i jak powstaje ceramika. To było bardzo twórcze spotkanie. Wykonane rzeźby uczniów zostały zgłoszone na XIV Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego we Włocławku organizowany przez Centrum Kultury Browar B.

W poprzednim roku prace naszych uczennic zdobyły bardzo wysokie oceny jury, II miejsce oraz wyróżnienie honorowe w kategorii wiekowej klasy IV-VI. Trzymamy kciuki za wyniki w tym roku!

Zdjęcie przedstawia uczennicę klasy 4 wraz ze swoją pracą.Zdjęcie przedstawia ucznia klasy 4 wraz z rzeźbą.Zdjęcie przedstawia pracę rzeźbiarską uczennicy klasy 7

/Karolina Tomicka/