Dzieci z Ukrainy w naszej szkole

Od środy 3 marca gościmy w naszej szkole nowych uczniów -  dzieci z Ukrainy. Weronika bawi się i pracuje razem z przedszkolakami, Artem uczy się w klasie pierwszej, a Margaryta dołączyła do klasy drugiej. To wspaniałe, przesympatyczne dzieciaki, które od razu poczuły się w naszej szkole dobrze i chętnie uczestniczą w zajęciach.

Dzięki pomocy mieszkańców Wólki i okolic, uczniów oraz ich  rodziców, nauczycieli, a także przyjaciół szkoły, w błyskawicznym tempie udało się wyposażyć dzieci i ich rodziców w ubrania, zabawki i wyprawki szkolne. W szkole czekały na nie tornistry, a w nich  kolorowe kredki, mazaki, książki, zeszyty, farby, piórniki…

Ofiarność ludzi była tak duża, że udało się wesprzeć nie tylko rodziny „naszych” dzieci z Ukrainy, ale także innych, przebywają w okolicy uchodźców.

Dziękujemy Wam, kochani Mieszkańcy, Rodzice i Przyjaciele za wszelką pomoc, za Wasze ofiarne, współczujące serca. Dziękujemy osobom, które zajmowały się zbiórką za bezinteresowność i  poświęcony czas. Wiemy, że zawsze można na Was liczyć. Po raz kolejny udowodniliśmy, że  działając wspólnie Mieszkańcy  i Szkoła, stanęliśmy na wysokości zadania niosąc pomoc rodzinom, które znalazły się w  tragicznej sytuacji życiowej.

Życzymy nam wszystkim, abyśmy nigdy nie doświadczyli podobnego nieszczęścia.

/A. Wykrętowicz/