Projekt artystyczno-edukacyjny

Projekt ten, to cykl autorskich, kreatywnych warsztatów będących propozycją moich zajęć artystycznych dla dzieci przedszkolnych i szkolnych (klas I – III).

Głównym celem projektu jest zdobywanie wiedzy poprzez zabawę i atrakcyjne dla dzieci praktyczne działania twórcze, pobudzenie kreatywności dzieci poprzez wspólne tworzenie rękodzieła, sensoryczne doświadczanie świata i budowanie wiary w siebie poprzez twórczą pracę oraz szeroko pojęta edukacja artystyczna. Podczas naszych warsztatów pokazuję dzieciom jak można wykonać zadanie, wyjaśniam kolejne kroki działania i procesy zachodzące w trakcie tworzenia. Wiedza i informacje, które dzieci zdobywają podczas spotkania są w sposób praktyczny i przyjemny utrwalone. Dzieci obserwują etapy tworzenia własnych prac, co pozwala zrozumieć zachodzące procesy, o których rozmawialiśmy. Prezentowanie i omówienie efektów powstałych prac jest ważnym momentem w całym działaniu. Tematyka naszych spotkań:

1. Spotkanie z ceramiką
  2. Filcowanie wełny na mokro – tkanina artystyczna
  3. Ptasie przebudzenie
  4. Stolarskie opowieści
  5. Dziecięce graffiti

Zdjęcie przedstawia uczniów klas I - III

Zdjęcie przedstawia dzieci z oddziału przedszkolnego

Zdjęcie przedstawia tkaninę artystyczną prezentowaną przez uczniów.Warsztaty filcowaniaZdjęcie przedstawia rzeźbione ptaki.

/Karolina Tomicka/