Międzynarodowy konkurs "Kangur matematyczny"

Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń klasy V Paweł Sawicki otrzymał wyróżnienie w konkursie "Kangur matematyczny".

"Kangur matematyczny" to międzynarodowy konkurs organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Konkurs ma charakter jednorazowego testu i jest podzielony na sześć kategorii. Ważnym elementem konkursu jest również prawidłowe zakodowanie karty odpowiedzi.

Szkołę Podstawową w Wólce reprezentowało 14 uczestników. Każdy otrzymał pamiątkę matematyczną: "zaplątany kangurek".

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcie przedstawia uczestników konkursuZdjęcie przedstawia uczestników konkursu

/Anna Smolińska/