Grzybobranie

W dniu 16 września 2022r. uczniowie klasy II i III ze swoimi rodzicami  spotkali się  po zajęciach lekcyjnych,  o godzinie 15.00, aby razem wybrać się na grzybobranie.

Wszyscy przynieśli ze sobą koszyczki. Przed wyprawą do lasu nauczycielka omówiła z dziećmi, jakie grzyby mogą znaleźć w pobliskich lasach, pokazała je uczniom  w atlasie grzybów przyniesionym na spotkanie. Dzieci zapoznały się też z budową grzybów. Zwróciła również  dzieciom uwagę na sposób zbierania ich, podkreślając, że grzyby należy wykręcać z ziemi albo wycinać przy ziemi,  aby nie uszkodzić grzybni. Następnie wszyscy  rodzice wraz z  panią dyrektor szkoły udali się na grzybobranie. Dzieci i rodzice z zapałem zbierali różne grzyby. Najwięcej było podgrzybków oraz maślaków, ale były także prawdziwki i koźlarze. Po powrocie do szkoły starsi i młodsi uczestnicy wyprawy zjedli przygotowane spaghetti z pieczarkami i ziołami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci babeczek oraz ciastek.

GrzybobranieGrzybobranieGrzybobranieGrzybobranie

/Elżbieta Kawska/