Święto Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września również w  grupie przedszkolnej.

Nazwa święta pochodzi od książki Petera Reynolds’a The Dot (Kropka). Opowiada ona historię nieśmiałej Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka uparcie twierdziła, że nie potrafi malować. Nauczycielka poleciła jej, żeby postawiła kropkę i zobaczyła co się wydarzy. Przedszkolaki też obchodziły to święto. Dzieci przyszły ubrane w grochy, groszki i kropeczki. Zobaczyły film pt. ,,The Dot”.

Dzieci przedstawiają swoje prace plastyczneOzdabiały kropki,łączyły je w obrazki, przeliczały porównywały i pozowały do wspólnych zdjęć. Dzieci przedstawiają swoje prace plastyczne